:telREKLAMYskull SEM JINAK BUDETE Black List
For sbeee TUU

Hlásni pls for me:

Semaním

7. března 2008 v 21:27 |  Semanín
Zvonice

Obec Semanín najdete v Pardubickém kraji, v okrese Ústí nad Orlicí asi 3 kilometry jihovýchodně od České Třebové, na úpatí Kozlovského kopce v nadmořské výšce 420 - 480 m.n.m.

Semanín je obec velmi stará, pamatuje ještě dobu českých králů z rodu Přemyslovců. První zmínka o obci pochází z roku 1347, kdy byla předána biskupu litomyšlskému.

Dnešní Semanín má 550 obyvatel, v obci je základní škola, mateřská škola, prodejna smíšeného zboží a hostinec. V obci je také jezdecký klub, který nabízí své služby zájemcům o jezdeckou školu nebo agroturistiku, včetně ubytování. Areál TJ Semanín nabízí sportovní vyžití pro zájemce o volejbal, tenis či fotbal. V zimním období je zde k dispozici kluziště s přírodním ledem.

V okolí Semanína je překrásná příroda která, láká návštěvníky jak k pěším procházkám tak k projížďkám na kole nebo na koni. Semanín obklopují od jihu a od západu poměrně hluboké lesy, které jsou z velké části bukové nebo smíšené. V lesích a na loukách v okolí obce se vyskytuje mnoho druhů chráněných rostlin a živočichů, nejvýznamnějšími lokalitami v tomto směru jsou lokalita Na střelnici a údolí Semanínského potoka.

V obci je také několik kulturních památek. Jednou z nich je nepřehlédnutelná dominanta semanínské návsi - zvonice se zděným spodkem a bedněným patrem. Jedná se unikátní typ obranné zvonice pocházející pravděpodobně ze začátku 17. století. Zvonice se nachází v areálu kostela sv. Bartoloměje, který je v obci uváděn již v roce 1350. Současná budova kostela pochází pravděpodobně ze 17. století. Patrně nejstarší památkou v obci je kamenný smírčí kříž, který se nachází v bukovém lese nad obcí.

Ted povím něco já:

Semanín je uplně ta nejlepší obec nebo vesnice bo co to je.Jezdím tam už od malička a každý léto.Když vím že vždycky máme jez do Semanína tak sem strašňe mooooc ráda protože s toho města se vždycky odreáguju a hlavně s té školy:).Nejlepší bylo když sem tam měla s kora každý léto někoho jinýho.Ale pak sem si tam vzala Kláru.A řekla sem si že by tam mohla jezdit každý prázdniny ,abych tam nebývala sama.no jo no,ale co se nestalo že jo dozvěděla sem se že se budem sťehovat :'(.Teď bydlím V Jilemnici takže Kláru už tam brávat nemůžu protože bydlíme každá uuuplně nekde jinde.¨:'( :(.Ale pokusím se to nějak zvládnout sama z rodičema :) :(.TAk zetím Ahojky Staňka :)

NÁVES
Sousoší nejsvětější trojice první
Jaro v Údolí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama